ספרד - דף ראשי

ספרד

עיר בירה: מדריד
שטח: 504,782 קמ"ר
אוכלוסיה: 40,341,462
מטבע: אירו (€)

ספרד היא יותר מקרבות שוורים ורקדניות פלמינקו– זו ארץ מרהיבה ומיוחדת.
ספרד היא המדינה השנייה בגודלה באירופה לאחר צרפת.
מרבית התיירים המגיעים לספרד, באים כדי לנפוש בחופיה המפורסמים.
הצפון משקף את הגבעות הירוקות של אירלנד והדרום נותן טעימה מהנופים והארכיטקטורה של מרוקו.
ההיסטוריה העצומה של ספרד כוללת מערות היסטוריות וציורים עתיקים, טירות ישנות, קתדרלות גותיות מתקופת הרנסנס וכמו-כן, גם ארכיטקטורה מודרנית. ייחודיותה של ספרד שוכנת בממלכות הנפרדות שלה אשר גורמות לספרד להיות אחת במינה. לכל אזור בספרד ייחוד בשפה, תרבות ואומנות.
חופים שקטים ויפים אפשר למצוא ליד מלאגה, חואלבה ואלמרה. אם אתם נהנים מעיירות נופש, יש חופים הומי אדם בקוסטה דה לה לוז וקוסטה דל סול.
לאוכל הספרדי יש שם טוב. צ'וריסוס, פאייה, טאפאס ולא רק. מגוון המאכלים שהמטבח הספרדי מציע רחב מאוד, טעים בצורה יוצאת מן הכלל ומתובל טוב כמו המצב רוח הספרדי.
אם אתם מעדיפים מרחבים ואויר צח, ספרד מלאה בפארקים וחיי טבע וכמו-כן טראקים. מסלולי טראקים מהקלים למסובכים. אלפי תיירים חובבי טראקים מגיעים לשם מדי שנה רק מהסיבה הזו. כמו-כן יש אתרי סקי במחירים נוחים במיוחד.
ספרד היא מדינה זולה מאוד יחסית לשאר אירופה. בסביבות ה35-50 דולר ליום תוכלו לחיות בצורה בינונית עד טובה מאוד.
ספרד מלאה בפסטיבלים וחגיגות. טומטינה הוא פסטיבל בו הספרדים לוקחים עודפי עגבניות וזורקים בברוטאליות אחד על השני. ב"פסטיבידד" הספרדים מתחפשים ומשתוללים ברחובות, בפסטיבל לאס פאליאס מתקיים שבוע ריקודים ושתייה וסאנפרמינס הוא מרוץ השוורים המפורסם.
התחבורה בספרד יכולה להתבצע באוטובוסים. לרכבות שם פחות טוב מבשאר ארצות אירופה. אם הנכם רוצים להגיע מאי לאי, ישנן מעברות היוצאות בזמנים סדירים או טיסות פנים מברצלונה, אליקאנטה או וולנסיה.
ספרד היא ארץ מדהימה ונעימה הן מבחינת מזג-האוויר והן מבחינת האנשים החמים.