איטליה - דף ראשי

איטליה

עיר בירה: רומא
שטח: 301,230 קמ"ר
אוכלוסיה: 59,131,287
מטבע: אירו (€)

איטליה היא ארץ יפיפייה, אך זו אולי אחת הארצות שלפני שתבקר בהן, יהיו לך שאלות וקצת דעות קדומות לגביה. מדינה של שמן זית, פסטה, יין, חורבן רומי ונוף רנסאנס – איטליה מספקת הרבה לתיירים המבקרים בה. למרות שחלק מנתוניה אלה של איטליה מדהימים ומרשימים, אלו לא הסיבות היחידות לבקר שם.


לאיטליה שורשים קתולים עמוקים ותייריה יכולים לשהות במקומות דתיים שבועות שלמים בלי להשתעמם אך חבל לבזבז את כל השהות באיטליה על אתרים אלו כשיש בה עוד המון מה לראות בצפונה, בצמוד לאלפים והנופים המרהיבים של נהר ה"פו".
לומברדיה היא בירתה של מילאנו, עיר העסקים ויש בה כל מה שתייר ירצה למצוא. ברגמו היא רק שעה נסיעה מלומברדיה וזהו גם מקום השווה ביקור. ונציה וורונה הן הכי תיירותיות ובעלות הביקוש הכי רב באיטליה, לרוב בגלל האנרגיה הרומנטית חסרת המעצורים.


באיטליה אפשר לגלות בקלות נופים מהממים, וורונה היא אחת מהערים היותר מרתקות. יותר ויותר תיירים מעידים על כך שצפון-מערבה של איטליה הוא גן עדן למי שבא לראות את איטליה האמיתית ולחוותה עד תום.
רומא היא עיר בירתה של איטליה והיא מייצגת כל כך הרבה "חומר למידה" לתייר המתחיל, שאם הינך רוצה באמת להכיר אותה, חובה עליך לבקר שם מספר פעמים או פשוט לשהות שם מספיק זמן בכדי להבין את הרמה ההיסטורית והמעמיקה שיש לה להציע לך. מכנסיות ישנות נושנות עד ארמונות קיסריים.
כמו-כן, ברומא שוכנת עיר הוותיקן עוצרת הנשימה. למרות כל אלו, רומא היא עיר מאוד תוססת, חיה ומודרנית ולכן המיקס ההזוי בין נצרות קיצונית לבין המודרניזציה עלול ליצור בלבול בקרב מבקריה. אם להסתכל על הצד החיובי - תוכלו ליהנות מכל העולמות בכל הזמנים.