הולנד - דף ראשי

הולנד

עיר בירה: אמסטרדם
שטח: 41,526 קמ"ר
אוכלוסיה: 16,407,491
מטבע: אירו (€)

הולנד היא המדינה השטוחה בעולם וזאת מכיוון שכמעט ומחצית שטחה, בעבר, היה ים. בזמן המאה ה-17 יובשו האדמות בהולנד ע"י תחנות הרוח המפורסמות.
הולנד היא המדינה הכי צפופה ביבשת אירופה עם אוכלוסיה של כ-400 איש על כל קילומטר רבוע. בהולנד לא תמצאו שטחי פרא - אין להם מקום לכך.
הולנד ידועה בליברליות (יש האומרים, המוגזמת) שלה. בהולנד עישון סמים קלים הוא חוקי בחלקו, נישואים חד מיניים כתובים בחוק ואפילו הקימו באמסטרדם רחוב שלם וגדול אך ורק לאוכלוסיה הגאה. המתות חסד מותרות בחלק מן המקרים וישנה אוירה של פתיחות אין קץ באוויר – כאילו הכל אפשרי.
בתחילת אוגוסט מתקיים שבוע הגאווה באמסטרדם – שלושה ימים עליזים במיוחד של מופעים ואירועים. "יום המלכה", המתקיים ב30 באפריל, הוא יום בו כל אחד יכול למכור כל דבר אשר יחפוץ בו בשוק ענק הממוקם בכל מרכזי העיר בהולנד.
הזמנים הכי טובים לביקור בהולנד הם החודשים אפריל ומאי – כשהפרחים המפורסמים שלה פורחים. אופניים, קבקבי עץ, תחנות רוח, פרחים וגבינות משובחות הן חלק גדול בייצוג של הולנד בעולם. באמסטרדם תוכלו לראות הכל, להרגיש הכל, להיות הכל. אמסטרדם היא אולי אחת הערים המעניינות והמהנות בעולם. משלל בירות, פאבים ומועדונים ועד למגוון גדול של מוזיאונים. אמסטרדם היא ערבוב של זרים מכל העולם. היא מושכת אליה אנשים מכל קצוות תבל בזכות היותה ליברלית בצורה יוצאת דופן.
ישנו סיפור שההולנדים נוהגים לספר, שלאחר מלחמת העולם השנייה, הגרמנים גנבו להולנדים את כל אופניהם והשמידו אותם מכיוון שההולנדים תמכו בדיכוי הולנד בעת המלחמה. עד היום, תוכלו למצוא מספר רב מאוד של הולנדים אשר אינם מחבבים את העם הגרמני רק בשל סיפור גניבת האופניים המפורסם.
בהולנד תגלו שטיחי פרחים עצומים בגודלם ומהממים ביופיים הנמצאים בכפרים מחוץ לאמסטרדם. פסטיבלים, ירידים ושלל חוויות בטעם הולנדי משובח.
בהולנד מוזיאון אנה פרנק המפורסם, מוזיאון הייניקן - הבירה ההולנדית המפורסמת, מוזיאון סקס המסמל פתיחותה של הולנד ועוד המון אתרים אשר מסמלים את אופייה המיוחד.