אנגליה - דף ראשי

אנגליה

עיר בירה: לונדון
שטח: 130,395 קמ"ר
אוכלוסיה: 49,138,831
מטבע: לירה סטרלינג (£)

מנוע חיפוש טיסות

יבשת אנגליה היא בהחלט מקום חווייתי לבקר בו. תהיה זו חוויה עכשווית מקומית המלווה בניחוח תרבותי היסטורי, אם תחפצו בכך. לפני שנרחיב, נפתח בפרטים יבשים אודות אנגליה.

המדינה משתרעת על כ-130,000 קמ"ר ואוכלוסייתה מונה כ-49 מליון נפש. בירתה היא לונדון המרתקת והדת העיקרית היא הנצרות. השפה היא אנגלית במספר ניבים גאליים וולשיים והמטבע הוא הלירה שטרלינג הידועה (פאונד). אין צורך באשרת כניסה לישראלים. הבדל שעה קדימה מישראל.

 אנגליה בהחלט מרתקת וכל מי שחווה בה טיול יספר לכם בעיקר דברים טובים. נכון, אוהדי הכדורגל לא ממש מנומסים, אך מדובר בקומץ בלבד והם חמוצים רק כשהם מפסידים משחק. האזרח האנגלי הממוצע הוא חביב, מסביר פנים וכמובן מרבה להגיד את המילה  sorry גם אם לא עשיתם לו כלום. תהיו מוכנים לכך שגם אם לא מעניין אתכם מזג האוויר, תרבו לשמוע עליו והוא יהיה נושא לשיחה עם המקומיים.

את המורשת והתרבות באנגליה ניתן לראות בכל מקום. ניתן לראות זאת גם בערים הגדולות כמו לונדון וברמינגהם.

 הבריטים ניחנים בחוש הומור רב, יודעים להעריך תיאטרון טוב ותרבות. לונדון היא אחת מבירות העולם הצעירות והמעניינות ביותר. העיר בהחלט דינאמית והתפתחותה נמשכת כל העת. 

קצת היסטוריה

תולדותיה של אנגליה רצופות מאבקים ומלאי מלחמות שגבו קורבנות רבים מכיוונים רבים.

כ-4000 שנה לפני הספירה הגיעו התושבים הראשונים אל היבשת. כעבור 3000 שנים מגיעים הקלטים – שבטים גאליים שהגיעו מצפון. סממני התרבות הגאלית ניתן למצוא בכל רחבי אנגליה. את הטינה הגדולה בין צרפתים לאנגלים חייבות שתי אומות אלה למלחמת מאה השנים. שתחילתו בשנת 1337 וסיומו בשנת 1453. הסכסוך ארך מאה ושש עשרה שנים, ובתקופתו שלטו באנגליה ובצרפת חמישה מלכים. מבחינה רשמית לא הסתיימה המלחמה מעולם. עם סיום המלחמה לא נחתם חוזה שלום. המלחמה גבתה קורבנות רבים משני הצדדים.

אנגליה נחשבה לממלכה החזקה בעולם עד 1837. מעמד זה חלף עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה שעוררה גם תסיסה חברתית בתוך אנגליה. פערי המעמדות היו גדולים בין מעמד הפועלים לעשירים ושביתות גדולות פרצו וכך החל שפל כלכלי שנמשך עד ימי מלחמת העולם השנייה. 

 התאוששות מסוימת במצבה של המדינה החל להסתמן רק בשנות השישים של המאה העשרים, אך כאן לא נגמרו הבעיות. בשנת 1969 החל מאבק עקוב מדם מול צפון אירלנד וה-
IRA . מאבק זה גבה קורבנות אזרחיים וחיילים רבים.

 

בשנות ה-70 הייתה זו האינפלציה הגבוהה שיצרה מצב כלכלי קשה. אז הייתה בראשות הממשלה מרגרט תאצ'ר – גברת הברזל.

את ההיסטוריה של אנגליה תוכלו לראות כמעט בכל עיר וכפר. הטירות מימי האבירות, הכנסיות העתיקות ואלה מתקופת ימי הביניים, המוזיאונים, הארמונות, המבנים העתיקים וגם הרחובות מרוצפי האבן.

 רבים מהאתרים באנגליה מדברים בהחלט אל המטייל הצעיר דווקא.ניתן להתחיל ולהתחקות אחר עקבותיו של רובין הוד ביער שרווד, שנתפרסם בזכות היותו מקום מסתורו  של רובין הוד וחבורת השודדים שלו. גם העיר לונדון מציעה פעילויות ואתרים רבים לילדים, כמו פארקים, מוזיאונים, גני חיות ועוד.


אחד האזורים המרתקים באנגליה הוא צפון המדינה. הנופים שם ירוקים, יש שם ערי אוניברסיטה רבות והבירה הצפונית היא יורק. בדרום נמצא את ערי החוף ושם גם עושים רוב המקומיים את חופשותיהם. אזורים נוספים המומלצים לטיול:

-          Cotswold`s – אזור שליו מושלם לטיולים בעיקר רגליים. תמצאו שם כפרים בנויים אבן שקטים ופסטורליים ותראו מדרונות רבים העשויים אבן גיר.

-          Northumberland  -  נמצא בצפון, פראי ולא חווה כמעט יד אדם. יש בו פארק לאומי גדול ומומלץ לטייל בו.

 
חודשים נובמבר - מרץ הם חודשים קרים ורטובים, ובהחלט פחות מומלצים לטיול. חודשי הקיץ נוחים ביותר מבחינת מזג אוויר אך צפופים בתיירים. האביב והסתיו נעימים אך עלול לרדת הרבה גשם.

טיול נעים

מדינת אנגליה

אטרקציות באנגליה:

  • מגלגל המילניום: זהו גלגל ענק בעל "חדרים" עגולים ושקופים אשר מתנשא לגובה של כ135 מטר ומאפשר תצפית על לונדון. חוויה אמיתית ושווה.
  • קתדרלת סיינט פול מהמאה ה-17: אחד המקומות המפורסמים בלונדון והכנסייה השלישית בגודלה בעולם.
  • ארמון בקינגהם: ביתה המלכותי של מלכת אנגליה ובו אנשים מבקרים בכדי לראות את טקסי החלפות המשמר המפורסמות ובכלל, לטעום חוויה מלכותית. הגן המלכותי של המלכה פתוח למבקרים. ביג-בן המפורסם ובניין הפרלמנט ועוד הרבה הרבה נופים, מקומות, אטרקציות וחוויות.

סרטון על לונדון

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape